Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Záhlaví stránek

 

SRAZY KLUBU

1. sraz klubu se uskutečnil v Brně - Žebětíně, v prostorách hotelu jezdeckého klubu Eliot v roce 1987. Evžen Cyrner o něm do klubového fanzínu napsal : "...setkání proběhlo v nevhodném termínu říjnové pracovní soboty. Přesto přijeli téměř všichni členové a dokonce i někteří čekatelé. Po zdlouhavém shromažďování členů v hostinci na Starém Brně se všichni přesunuli do pěkné restaurace TJ Eliot v Žebětíně u Brna. Tam bylo setkání zahájeno oficiálněji." Byly uzavřeny soutěže, vylosováni vítězové a předány ceny. Dále pokračuje : "....večer pokračoval uspokojováním členů a jejich hostů po vizuální, sluchové i chuťové stránce a nebo naopak, což se nedělo vždy v úplném klidu a pohodě. Vprůběhu noci a rána jsme se rozcházeli do svých domovů. Z vašich následujících dopisů je znát, že přes některé zápory srazu, klady převažují. Děkujeme a těšíme se všichni na březnové setkání v Holoubkově u Plzně. Dopadne určitě lépe než to první. Nejsem pesimista, ale realista, jak říká sám Frank Zappa. (15.1.1988, Evžen)"
2. sraz pořádala plzeňská sekce v čele s bratry V. a J. Pěnkavou v Holoubkově, okres Rokycany 12.března 1988.
Zprávu o srazu z fanzínu napsal Bohouš : " Druhé setkání členů, čekatelů a příznivců Fan klubu a Franka se uskutečnilo v pěkném prostředí pohostinství v Holoubkově. Stylově vyzdobený sál, přivítal téměř stovku návštěvníků. Program i presentace byla zajištěna nejmodernější technikou, včetně počítačů a velkoplošného videa. Výborná nálada, podpořená dobrým jídlem, skvělým pivem a opět strhujícím video blokem! Osvěžujícně působil malý kvíz ze znalostí o tvorbě Mistra..........Celý program střídavě uváděli Václav a Jirka Pěnkavové, autoři celého srazu. Během večera přečetli text pozdravného dopisu, který byl přijat spontánním potleskem. Všichni pak podepsali anglickou verzi dopisu. Večer pokračoval dalšími videonářezy, diskuzemi, ukázkami zajímavých materiálů a tak dále.......Z celého srazu se pořizoval videozáznam, který si může každý objednat. Na závěr bych chtěl napsat to, co jsem už řekl na srazu v Holoubkově : "Klobouk dolů, před takovou organisací setkání!" (14.3.1988)"
3. klubový sraz byl ve vinném sklípku v Kobylí.
4. sraz pořádal Míra Průcha a byl u něj v restauraci v Třešti.
5. opravdu legendární sraz se konal ve Vimperku, v hotelu Zlatá hvězda 29.září - 1.října 1989. Kromě diskuzí, tu byla beseda s Petrem Dorůžkou a videoprojekce s jeho překladem 200 motelů, znovu se točilo video o setkání a vzkazy pro FZ (část videa byla promítnuta Zappovi v Praze v lednu 1990 při setkání s klubem). Proběhl maškarní bál a různé soutěže.
Dokonce o srazu přinesla zprávu říjnová brněnská PRÁCE (buhužel originál se ztratil) kde si dva starší manželé stěžovali redakci. Oba se seznámili ve Vimperku a tradičně každý rok si tam, na jejich výročí, na víkend zajeli a ubytovávali se právě v hotelu Zlatá hvězda. Jaké bylo jejich zděšení, když zjistili, že hotel je absolutně obsazen bandou vlasatých šílenců poslouchajících otřesnou hudbu a dokonce pijích a tancujících a dělajících strašněj kravál! Takže se manželé museli odebrat do jiného hotelu, což poznamenalo jejich krásné vzpomínky na mládí.
6. sraz byl opět v Brně v klubu Alterna 7.prosince 1996. Přes špatné počasí, tehdy hodně chumelilo se sjela řada kamarádů. Jedl se guláš za dolar, tančilo se, velké promítání.... a jako novinka se pouštělo CD FRANK ZAPPA PLAYS MUSIC OF FRANK ZAPPA, na jehož obalu byl napepen skutečný knír.
8. setkání zappistů a přátel jeho hudby se uskutečnil 26. - 28.září 2003 v Zappa klubu Tondy Nečase v Moravské Třebové asi 20m od zámku. Třídenní setkání bylo jedno z nejkrásnějších, nejdelších, nejnavštívenějších a nejdivočejších. Kromě klasických věcí jako burza a pojízdný Budhův obchod, soutěží, pití a jídla, velkoplošných projekcí, tu bylo úžasné loutkové divadlo a jako host tu vystoupilo budenické trio Ládi Šišky z Brna. Přes kvalitní ubytování zůstalo více účastníků nonstop vzhůru. Mezi účastníky byl i Aleš Opekar z Českého rozhlasu, který tu sbíral materiál na prosincový rozhlasový pořad o Zappovi.
9.setkání zappistů bylu v Hranicích na Moravě.
10. sraz se znovu konal v Moravské Třebové u Tondy Nečase 4. - 5. listopadu 2006. Část první mailpozvánky : "10.SRAZ Fan Clubu FZ OPĚT V MORAVSKÉ TŘEBOVÉ Čas se nezadržitelně nachýlil a při oslavě dalších 40.tých narozenin Tondy Nečase navrhl udělat výroční sraz u něj v Zappa Klubu. Z několika termínů jsme vybrali asi ten nejprůchodnější a to 4.listopadu, je to sobota. Ubytování lze zajistit buď v místním hotelu (někteří v něm již spali na 8.srazu, noc/osoba asi 200.-Kč) nebo ve velice útulném a daleko lépe vybaveném penzionu asi 6 min.vzdáleném, kde jsou na vysoké úrovni jak pokoje po třech osoba/noc 250.- tak zázení s bazénem, možností posedět venku, parkování atd. V sobotu by se začalo kolem poledne, určitě dotáhnem Budhu s prodejnou, videoprodukce, besedy a snad i nějaké hudební vystoupení. Až se dohodnou bližší detaily budete je mít."
11. sraz se uskutečnil
 
Prohlášení o Cookies