Záhlaví stránek

HISTORIE KLUBU

Aktualizace stránek /updating/ je k 26.červnu 2012, 10:35, BJ.

Počátky klubu sahají až do přelomu 70tých - 80tých let, kdy se spousta lokálních zappistů začala kontaktovat, původně pro možnost výměny a shánění materiálů, desek, překladů a zappanálií. Vytvořil se poměrně dobře fungující řetěz přátel, který vyústil v srpnu 1986 k založení Českého fan klubu Franka Zappy, se sídlem v Brně. Zakládající byli Václav Pěnkava, Evžen Cyrner a Bohouš Jůza. V listopadu 1986 vychází první legendární číslo klubového časopisu ZAPPOSTROPHE, v nákladu 30ti kusů.
Postupem doby se kontaktujeme s fanoušky v Evropě i Americe. Velký přínos má pro nás členství jednoho z největších sběratelů Zappanálií Milana GOGO Krampoty. V průběhu roku 1987 se koná v Brně 1.sraz klubu. Ze srazu se stává oblíbené místo potkávání se kamarádů z celé republiky. Vydáváme si první hudební kazety s raritními materiály. Po Sametové revoluci a hlavně po návštěvě Franka v lednu 1990, kdy se nám plní jeden z největších snů - vidět, slyšet a promluvit si s ním se klub rozšiřuje, plány se vrší... chystá se překlad Zappovy autobiografie THE REAL BOOK, uvažujeme o koncertu Zappy v Praze.... Doba však pádí nelítostně kupředu, spousta lidí si plní díky svobodě své dávné sny, někteří začínáme podnikat, jiní jsou v permanentním večírku, další vstupují do politiky, nebo sekt, pálí se mosty... Ještě v roce 1991, když se Frank účastní koncertu k odchodu posledního ruského okupanta z našeho území, se zvedá euforie. ZAPPA HRAJE!!!!...pak odpojuje kytaru, aby se už nikdy nevrátil...
Klub se v podstatě rozpadá a teprve paradoxně Zappova smrt nás dává opět dohromady. Na netu se v roce 2003 objevují naše webovky www.zappa .cz, kde se postupně hromadí materiály, ale jsou přechodně otevřeny pouze pro členy. Protože jsme o ně k 1.12. 2008 nenávratně přišli, začali jsme pracovat od začátku na nových. Kromě určitých stránek budou otevřeny pro všechny zájemce. Naše nové stránky jsme pojali trochu jinak než ty první. Budou převážně o bohatých aktivitách klubu, ale pokusíme se tu také shromáždit vše co se napsalo, nafotilo, nahrálo....... ve spojení s Frankem Zappou v Československu a České republice a na Slovensku. Povšechné a základní informace (např. diskografii, životopis...) najdete na netu (na Domovské stránce je spousta užitečných odkazů) a nemá cenu je proto dublovat. Samozřejmě se budeme snažit přinést informace o Cpt.Beefheartovi a dalších Frankových spoluhráčích, pokud takové materiály u nás o nich vyšly.
P.S.
Je jasné, že nové stránky se nebudou všem líbit a budou kritizovány, což jako tvůrce vítám. Proto bych chtěl tyto odborníky na to, jak co má vypadat a obsahovat, vyzvat, aby napsali KONKRÉTNĚ CO a KDE a JAK.... a tak. Bohouš